SANDBERG

  Sandbergi populaarseimad reisisihid aastatel 2007-2014:

 

1. Annapurna matk Nepalis


Vaieldamatult populaarseim matkareis Nepalis, mis oma mitmekesisuse, laugete radade, külade, vaadete, mägede, liustike ja kõige muuga on tänaseks võlunud enim Sandbergi matkajaid.

Noorim matkaja 18, vanim 75!
2. Baikali avastusretk

Napilt teisel kohal on Siberi olulisim maamärk - müstiline ja metsik Baikali järv. Käivad peamiselt need, kellel omal ajal käimata jäi.

Tore on ka näha, et täna tulevad Baikali äärde järjest nooremad ja üks peamisi kommentaare peale reisi on olnud: "Arusaam Siberist ja siberlastest on peale reisi kardinaalselt muutunud." Ja seda muidugi positiivses suunas. 3. Langtangi (Himaalaja) matk Nepalis


Populaarne matkasiht, kuhu saab suhteliselt lihtsalt (pisut närvekõditavaid mägiteid siiski on) ligi ning matk ei nõua ka niipalju aega, kui teised Himaalaja retked.

Samuti ei tõusta selle matka vältel väga kõrgele ja vahest kutsume seda retke ka algajate matkareisiks, mis on sobilik neile, kellel varasem matkakogemus puudub.

Matkatunde saab kätte ja suured valged näeb ka ära.


4. Everesti baaslaagri matk

Tõsisem rännak tõsisemale matkajale. 

Matka teeb raskeks just selle kestvus ja kuni 12 tunnised kõnnipäevad (tavapärane matkapäev on siiski 5-7 tundi). Samuti kasvab kõrgus sellel matkal ligi 5500 meetrini, mis nõuab pikemat aklimatiseerumisperioodi. 

Äge on ka peale matka väikelennukiga Luklast Katmandusse lennata - jääb kauaks meelde:)
5. Islandi matkad ja avastusretked 


Island ei kõla esmalt võib-olla nii eriliselt, aga enamik inimesi ei suuda oma silmi uskuda, kui näevad neid värve ja pinnamoodustisi, mida Islandi loodus vorminud on. 

Sellel saarel saab ka teada, mida tähendab vihm ja mida tähendab tuul ning eriti õnnelikud saavad omal nahal tunda nende kahe loodusnähtuse koosmõju.
6. Gruusia matkad ja avastusretked


Eestlasete üks nn vanadest lemmikutest - lauake katab end sisuliselt ise, kui kuuldakse meie päritolumaast. 

Lisaks mägedele, kloostritele, heale söögile-joogile on alati meeldejäävad need hetked, mil läheb toostide ütlemiseks. Kes on käinud, see teab...


7. Kesk-Hiina avastusretk


See kauge maa on  tõusnud populaarseks reisisihiks just tänu mugavatele ja soodsatele lennuühendustele. 

Loomulikult pakub Kesk-Hiina ja Xiani ümbrus ka kohapeal palju põnevat - terrakota sõdalased, head toidud ja Huashani mäed, mis on tõeliselt maalilised.

Väidetavalt asub Huashani mägedes ka maailma ohtlikeim matkarada, kuid tegelikult puudutab see vaid üht väikest osa rajast, mida ei pea läbima.


8. Alaska loodusreis

Alaska = metsik loodus, karud, lõhepüük, Denali (Mt McKinlely) mägi, vabameelne Talkeetna.

Kogu see metsik loodusromantika ning Jack Londoni lood ongi Alaskast teinud populaarse reisisihi.

Täna kujuneb Alaska külastus muidugi tsiviliseeritumaks kogemuseks, kui see Jack Londoni aegadel oli, kuid kohapealne loodus on täpselt sama ehe kui omal ajal. 


9. Montenegro seiklusreis


Tara kanjon, Durmitori rahvuspark, Komovi mäed ja mereäärne puhkus peale matka - pole küll palju, kuid seiklusreisi jaoks siiski piisavalt, et reisijad sellest kohast lugu peaksid.

Reisi kõrghetked on rafting Tara kanjonis, Montenegro kõrgeima tipu vallutamine ja jalgrattapäev Durmitoris.

Maailmas ei ole olemas ilusamaid kuusemetsi kui Montenegros, päriselt! 10. Kamtšatka loodusreis

Kamtšatka mahub küll napilt meie TOPi, kuid võib julgelt öelda, et see kauge koht väärib oluliselt kõrgemat positsiooni.

Kes on käinud, räägivad, et seal tekib tõeline maailmalõpu tunne ja et seda kõike on võimatu kirjeldada, sest see on NII VÕIMAS. 
 
 
Mida toovad aastad 2015-2020?

Millised matkakohad osutuvad populaarseimateks järgnevate aastate jooksul, on täna raske öelda. 

Küll võib aga seda öelda, et aktiivne puhkuse veetmine on tänases Eestis ja ka mujal maailmas muutunud väga kiiresti väga populaarseks. Vahest on muidugi mõnus ka lihtsalt palmi all pikutada.

Sandbergile jäävad kindlasti alles Nepali, Baikali ja Gruusia reisid. Lähiajal viib tee meid üha tihedamini Euroopa matkaradadele (Šotimaa, Montenegro, Portugal, Island, Austria) ja kaugematest kohtadest lisanduvd Austraalia, Uus-Meremaa, Patagoonia, Peruu, Boliivia. Üle mitme aasta läheme taas Alaskale ja Karakorumisse.


Sandberg Reisid   Weizenbergi 20B, Tallinn   Tel: +372 608 0869   Email: info@sandberg.ee