SANDBERG

 

Sahhalin ja Kuriilid (Iturupi saar) 07.-21.07.2018

Lisaks Sahhalinile vaatame üle Iturupi saare Kuriilidel. Loodust tutvustab Hendrik Relve, reisi praktiliste küsimusetega tegeleb Kaarel Liivamäe.
 
Välja müüdud.
 

Lühidalt: 

Aeg: 07.-21.07.2018
Reisi kestvus: 15 päeva
Reisitüüp: seiklusreis
 
Raskustase: 
Ööbimised: linnades hotellid, mõned ööd telgis
Toitlustus: kohalikud söögikohad, valmistatatakse kohapeal
Transport: lennuk, buss, paat


Reisi ajakava: 

1.päev L 07.07 - Koguneme Tallinna lennujaamas kell 09:30 ja lendame Moskvasse Šeremetevo lennujaama (11:35-13:10). Transfeer Vnukovo lennujaama ning asume Sahhalini poole teele kell 20:25.
 
2.päev P 08.07 - Saabume Južno-Sahhalinskisse kell 12:30. Linnaekskursioon, vaba aeg. Ööbimine hotellis.
 
3.päev E 09.07 - Linnu ja Velikani neem – Ohhoota mere kagurannik. Kell 9 lahkume Južno-Sahhalinskist autodega ja sõidame 100 km kaugusele (umbes kolm tundi, teine pool reisist raskesti läbitavatel teedel). Teel teeme mitu peatust, et kauneid vaateid imetleda. Jalgsimatk 1,5 – 2 km piki rannikut, et näha ilusaid kivist vormunud võlvkaari, sambaid ja muid tuule ja vee mõjul tekkinud moodustisi. Samuti näeme koopaid, merelahti ja lindude kolooniad. Kaasa pakitud lõunasöök ja kohalik kaaviar. Naaseme Južno-Sahhalinskisse umbes kell 19.00. Õhtusöök omal valikul. Ööbimine hotellis Južno-Sahhalinskis.
 
4.päev T 10.07 -  Sõidame bussiga lennujaama. 9.30 – 10.50 lend Kurilskisse, Iturupi saare suurimasse linna. Lennujaamast viib buss meid hotelli. Registreerumine ja lõuna hotelli kohvikus. Lühike retk kuumaveeallikatele (2 km Kurilskist) – kena puhkepaik vaatega lahele. Õhtusöök hotelli kohvikus. Ööbimine Kurilskis (Iturupi saarel).
 
5.päev K 11.07 - Kurilsk – Dobroje Natšalo (Hea alguse) laht. 9.00 - väljasõit Kurilskist. Retk mootorpaadiga piki rannikut Lesozavodskoi külla Dobroje Natšalo lahe kaldal. Kasutame mootoriga kummipaate (ПВХ Фрегат 550), igas paadis 4-5 inimest. Sõidu pikkus on umbes 100 km, ajaliselt 4 – 4,5 tundi.

Teele jäävad kummalised kaljud, kosed ja muud vaatamisväärsused. Vahel õnnestub näha karusid. Ostrovnoi looduskaitseala hõlmab pea kogu Iturupi saare lõunaosa. Randumine Atsonupuri vulkaani jalamil, lõunapoolsel nõlval, kuhu jääme baaslaagrisse. Atsonupuri vulkaan (1205 m) on täiusliku koonuse kujuga ja seda peetakse Kuriili saarte kõige kaunimaks vulkaaniks. Neemel kõrguvale vulkaanile avaneb eriti ilus vaade koidu ja hämariku ajal. Kaasa pakitud lõunasöök. Õhtusöök laagris. Ööbimine telkides.

6.päev N 12.07 - Lesozavodskoje järv. Pärast hommikusööki jalgsimatk järveni (distants 3-4 km ühes suunas). Lesozavodskoje järv on täiuslikult sõõrja kujuga veega täitunud lehter, mis on moodustunud vulkaanipurske tagajärjel. Vesi on soe ja selge, kõige arvukam kalaliik on roosärg. Kallas ja järve põhi on moodustunud räbust. Naasmine laagrisse. Hiline lõuna laagris. Õhtusöök laagris. Ööbimine telkides.
 
7.päev R 13.07 - Ronimine Atsonupuri vulkaanile (1205 m). Esmalt sõit mootorpaatidega, seejärel kõnnime mööda nõlva üles (matka pikkus on umbes viis kilomeetrit). Poolsaarel, millel vulkaan paikneb, ei leidu vett, kuna maapind on poorne. Nõlvad on kaetud peamiselt bambuse ja lepaga. Viimased pursked toimusid 1812. ja 1932. aastal. Matk kraatri serva lähedale, kust tipuni jääb 700 meetrit mööda räbust nõlva. Kaasa pakitud lõunasöök. Naasmine laagrisse. Ööbimine telkides.
 
8.päev L 14.07 - Mereekskursioon Lõvilõua (Львиная пасть) lahele ja kivisele Lõvi saarele. Sõit mootorpaatidega Lvinaja Pasti lahele. See on suur vulkaaniline kaldeera läbimõõduga 9 km, sügavust umbes kilomeeter, kuhu on valgunud vesi Ohhoota merest. Kaldeerat ühendab merega kitsas väin, mille külgedel on poolsaared Kihv (клык) ja Lõug (челюсть). Samuti asub väinas kivine Lõvi saar, mis sai nime selle järgi, et meenutab teatud nurga alt lamavat lõvi. Kaasa pakitud lõunasöök. Naasmine laagrisse. Õhtusöök. Ööbimine telkides.
 
9.päev P 15.07 - Jalgsimatk Atsonupuri vulkaani nõlvale. Retke ühe otsa pikkus on 6-8 km. Võrreldes üles ronimisega avanevad nüüd hoopis teised  vaated. Vulkaanist välja voolanud laava on valgunud merre, jahtunud ning tahkunud. Selle käigus on moodustunud imepärased võlvid, sillad, koopad ja palju muud põnevat. Kaasa pakitud lõunasöök. Naasmine laagrisse. Õhtusöök. Ööbimine telkides.
 
10.päev E 16.07 - Dobroje Natšalo – Kurilsk. Pärast hommikusööki pakime laagri kokku ja sõidame mootorpaatidega Kurilskisse. Kohale jõuame õhtul. Õhtusöök hotelli kohvikus. Ööbimine hotellis.
 
11.päev T 17.07 - Baranskovo vulkaani (1132m) fumarooliväljad ja kuumaveeallikad. Pärast hommikusööki sõit (20 km) fumarooliväljadele (vaatleme fumaroole ja mudavulkaane), näeme ka keeva veega järvi (Sinisilmi) ja happelise veega jõge. See on oaas, mis paikneb metsade ja vulkaanide maal. Vee temperatuur järvedes on 42 – 70 kraadi. Samuti on siin sooja veega kosk. Kaasa pakitud lõunasöök. Puhkus ja kümblus. Naasmine hotelli. Õhtusöök hotelli kohvikus. Ööbimine hotellis.
 
12.päev K 18.07 - Sõit Južno-Sahhalinskisse. Pärast hommikusööki sõidame lennujaama. 13.00 lend Južno-Sahhalinskisse. Õhtusöök omal valikul. Ööbimine hotellis Južno-Sahhalinskis.
 
13.päev N 19.07 - Varupäev lennu võimaliku tühistamise puhuks. Ööbimine hotellis Južno-Sahhalinskis.
 
14.päev R 20.07 - Vaba päev Južno-Sahhalinskis. Ööbimine hotellis Južno-Sahhalinskis.

15.päev L 21.07 - Peale hommikusööki sõidame lennujaama. Lendame Moskva kaudu Peterburgi (15:10-20:30). Transfeer Tallinna.

Reisiplaan võib muutuda lennuplaani muudatustest, ilmastikutingimustest, teeoludest, streikidest, reisist osavõtjate tervislikust seisundist ja muudest asjaoludest sõltuvalt.
 
 

Reisi hind sisaldab:

Lennupileteid Sahhalinile ja tagasi
Lennupiletied Iturupi saarele
Kohapealset maismaatransporti
Kõiki ööbimisi
Vajalikke lubasid ja dokumentatsiooni
Kohapealsete reisisaatjate teenuseid
Eestikeelse giidi ja reisisaatja teenuseid
Reisikavas märgitud toidukordi

Reisi hind ei sisalda:

Viisatasu ja kindlustust
Toitlustust, mida pole reisikavas märgitud
 
 
 
 
 
Sandberg Reisid   Weizenbergi 20B, Tallinn   Tel: +372 608 0869   Email: info@sandberg.ee