SANDBERG

 

Sahhalin ja Kuriilid (Kunaširi saar) 07.-23.07.2018

Lisaks Sahhalinile vaatame üle Kunaširi saare, mille loodus on ainulaadne. Saare leht- ja okaspuumetsade, bambusedžunglite ja haruldaste magnooliatega kaetud lõunaosa meenutab subtroopikat, põhja poole jäävad aga Kaug-Idale omased paksud seedrilaaned. Taimestiku anomaalne kasv on üks Kuriilide silmapaistvamaid tunnuseid. Taimedel on siin nii soodsad kasvutingimused, et kõik sirgub oluliselt suuremaks kui kusagil mujal Euraasias.

Kunašir on vulkaaniline saar, mistõttu leidub siin hulgaliselt vulkaane, keeva veega järvi ja jõgesid, fumaroolivälju ja kuumaveeallikaid. Kunaširil asub ka ainulaadne „kuum rand“ – kuuma liivaga kaetud Vaikse ookeani rannikulõik. Liiv püsib kuumana tänu pinnale tungivale vulkaanilisele aurule. Liiva temperatuur on nii kõrge, et sellel võib krabisid keeta või mune praadida.

Üks reisi põnevamaid seiklusi on kindlasti ronimine Tjatja vulkaanile (1819 m), mis on oma ilult võrreldav Vesuuvi või Fujiga. Kujult on see peaaegu täiuslik koonus, mille ots on maha lõigatud. Vana suure kaldeera keskel seisab värskem 300 meetri kõrgune koonus. Lõunarühma kõrgeima vulkaani tipust avaneb hunnitu vaade ümbritsevatele aladele ja ookeanile.

Kunašir on ka mereandide austajate paradiis. Siin on saadaval krabid, krevetid, meripurad, kaheksajalad, kammkarbid ja muud hõrgutised. Kui ilm võimaldab, saab ka ookeanil lesta ja võidast püüda ning imetleda lõhede kudemist.

Reisil osalemine ei eelda erilisi füüsilisi võimeid. Kõik marsruudid on läbitavad igale tervele inimesele, kes on harjunud pikkade jalutuskäikudega.

Loodust tutvustab Hendrik Relve
 
Välja müüdud.
 

Lühidalt: 

Aeg: 07.-23.07.2018
Reisi kestvus: 17 päeva
Reisitüüp: seiklusreis
 
Raskustase: 
Ööbimised: linnades hotellid, mujal kämpingud, paar ööd telgis
Toitlustus: kohalikud söögikohad, valmistatatakse kohapeal
Transport: lennuk, buss, laev


Reisi ajakava: 

1.päev L 07.07 - Koguneme Tallinna lennujaamas kell 09:30 ja lendame Moskvasse Šeremetevo lennujaama (11:35-13:10). Transfeer Vnukovo lennujaama ning asume Sahhalini poole teele kell 20:25.
 
2.päev P 08.07 - Saabume Južno-Sahhalinskisse kell 12:30. Linnaekskursioon, vaba aeg. Ööbimine hotellis.
 
3.päev E 09.07 - Hommikul sõidame Ohhoota mere idarannikule (vahemaa 135 km), teel teeme mitu peatust. Tihhaja lahe ääres võib imetleda looduse metsikut ilu: laguune, kuristikke, kaljusid ja hea õnne korral ka hülgeid, jaapani kurgi ja muud faunat. Piknik kohalike mereandide ja kalasupiga. Sõit tagasi Južno-Sahhalinskisse ja ööbimine hotellis. Eined: hommikusöök ja piknik lõuna ajal.
 
4.päev T 10.07. - Päev Sahhalinil. Võimalikud tegevused selguvad hiljem.
 
5.päev K 11.07 - Sõit Korsakovi sadamasse (45 km Južno-Sahhalinskist). Korsakov on üks jäävabadest lõunapoolsetest Sahhalini sadamatest Aniva lahe kaldal. Laevasõit Kunaširile. Ööbimine neljakohalistes kajutites.
 
6.päev N 12.07. - Jätkub laevasõit. Vahepeatus Iturupi saarel.

7.päev R 13.07 - Saabumine Južno-Kurilski väikelinna, mis on Kunaširi suurim asula. Ööbimine hotellis. Olenevalt saabumise kellaajast võib jääda vaba aega jalutuskäiguks. Õhtusöök kohalikus kohvikus. Eined: õhtusöök.

8.päev L 14.07 - Pärast hommikusööki teeme saarele tiiru peale – 17 km autosõitu ja 2,5 tundi jalgsimatka mööda bambusevõsades kulgevat vana Jaapani teed Mendelejevi vulkaani fumarooliväljale. Fumarool on vulkaanilisi gaase ja veeauru eraldav avaus maapinnas. Nõlvadel näete ka solfataare – fumaroole, kust paiskub väävlirikkaid gaase, mille tulemusel on tekkinud kollakad moodustised. Mendelejevi vulkaani fumaroolivälja ümbritsevad maalilised leht- ja okaspuumetsad. Naasmine Južno-Kurilskisse. Eined: hommikusöök, piknik lõuna ajal ja õhtusöök.

9.päev P 15.07 - Täna sõidame Ohhoota mere rannikule Stolbtšatõi neemele, mis on loodusliku vaatamisväärsusena UNESCO maailmapärandi nimekirjas (sõit 18 km, jalutuskäik 8 km piki loodusrada). Stolbtšatõi neeme basaltsambad on nii korrapäraselt paigutunud, et näivad inimkätega loodud rajatistena. Ülalt vaadates meenutavad need sillutist. Ideaalne paik pildistamiseks. Siit on võimalik isegi Hokkaidot näha. Võimalus supelda Stolbovskije allikates. Naasmine Južno-Kurilskisse. Eined: hommikusöök, piknik lõuna ajal ja õhtusöök.

10.päev E 16.07 - Sõit (50 km) saare lõunaserva, jalutuskäik Golovnini vulkaanile (vahemaa 9 km). Vulkaan sai nime Kuriilidel ja Kamtšatka piirkonnas rännanud Vene meresõitja ja maadeuurija Vassili Golovnini järgi.

Golovnini vulkaan on Kuriilide kõige lõunapoolsem vulkaan. Kaldeeral on mitmed vulkaanilised kuplid ja kraatrid. Vulkaani peamisteks atraktsioonideks on Gorjatšeje (Kuum) ja Kipjaštšeje (Keev) järved, neist viimases vesi tõepoolest keeb. Ujuda saab Kuumas järves. Vulkaani ümbrus jääb Kuriilide looduskaitseala territooriumile. Ööbimine Južno-Kurilskis. Eined: hommikusöök, piknik lõuna ajal ja õhtusöök.

11.päev T 17.07 - Hommikul sõit Vaikse ookeani rannikule Kuradisõrme kalju juurde, mis jääb linnast põhja poole. Tjatja vulkaani jalamile pääseb mootorpaadiga (60 km, kolm tundi). Laager Vaikse ookeani kaldal.

Tjatja vulkaan (jaapani keeles „Isamägi“) on üks Kuriilide ilusamaid ja kõrgemaid (1819 m) aktiivseid vulkaane. Tjatja on kaksikvulkaan. Uuem ja kõrgem koonus asub vanemal osaliselt hävinud vulkaanil. See on äärmiselt kaunis vulkaan, mida on tihti võrreldud Vesuuvi või Fujiga. Piirkonnas elutsevad karud, kuid suvel jätkub neile looduses küllalt kalu ja marju, mistõttu toidunappust ei teki ja nad üritavad inimestega kohtumist vältida. Igaks juhuks on siiski kaasas kohalik giid, kes on karude käitumismustritega tuttav. Ööbimine telkides. Eined: hommikusöök, lõuna ja õhtusöök.

12.päev K 18.07 -  Tjatja vulkaan (1819 m) võib näida ühe päevaga vallutamiseks liigagi kõrge ja see tuleb tõesti pikk ja kurnav päev. Matk algab merepinna tasemelt, õhurõhu muutus organismi ei mõjuta ja pealegi on mäe otsa ronimine seetõttu eriti „aus“  saavutus.

Esimese kraatri tippu jõuame umbes kuue-seitsme tunniga, sinna viib suhteliselt korralik rada läbi tiheda metsa ja bambusvõsade. Kolm-neli tundi hiljem jõuame „surnud metsa“ – vulkaanipurske tagajärjel hävinud metsa jäänustesse. Olenevalt ilmast ja grupi vastupidavusest lõpetame matka esimese (1500 m) või teise (1819 m, kaks lisatundi) kraatri serval. See on raske, samas rahuldust pakkuv päev. Eined: hommikusöök, piknik lõuna ajal ja õhtusöök.

13.päev N 19.07 - Pärast hommikusööki sõidame mootorpaatidega Južno-Kurilskisse tagasi. Ööbimine hotellis. Eined: hommikusöök, lõuna ja õhtusöök.

14.päev R 20.07 - Lisapäev Kunaširil. Võimalikud tegevused selguvad hiljem.

15.päev L 21.07 - Laevasõit Sahhalinile. Eined: hommikusöök.

16.päev P 22.07 - Saabumine Korsakovi sadamasse. Sõit Južno-Sahhalinskisse. Ööbimine hotellis.

17.päev E 23.07 - Sõit lennujaama. Lendame Moskva kaudu Peterburgi (15:10-20:30). Transfeer Tallinna. Reisi lõpp. Eined: hommikusöök.

Reisiplaan võib muutuda lennuplaani muudatustest, ilmastikutingimustest, teeoludest, streikidest, reisist osavõtjate tervislikust seisundist ja muudest asjaoludest sõltuvalt.
 
 

Reisi hind sisaldab:

Lennupileteid Sahhalinile ja tagasi
Laevasõitu Kunaširi saarele
Kohapealset maismaatransporti
Kõiki ööbimisi
Vajalikke lubasid ja dokumentatsiooni
Kohapealsete reisisaatjate teenuseid
Eestikeelse giidi ja reisisaatja teenuseid
Reisikavas märgitud toidukordi

Reisi hind ei sisalda:

Viisatasu ja kindlustust
Toitlustust, mida pole reisikavas märgitud
 
 
 
 
 
Sandberg Reisid   Weizenbergi 20B, Tallinn   Tel: +372 608 0869   Email: info@sandberg.ee