SANDBERG

Ghana avastusreis 21.11.-04.12.2018

Kunagist Kullarannikut kutsutakse vahel ka “algajate Aafrikaks” - riik on rahulik ja turvaline, inimesed soojad ja sõbralikud. Reis viib meid Ghana erinevatesse nurkadesse - kogeme savannimaastikke ja traditsioonilist külaelu riigi põhjaosas, külastame kahte rahvusparki, millest üks säilitab lapikest kunagi kogu Lõuna-Ghanat katnud vihmametsadest ning naudime lõunaranniku sooja ookeanivett. Tutvume Ghana ajalooga alates võimsast Ashanti kuningriigist kuni tumeda orjakaubanduse perioodini ning kogeme riigi kiiret arengut kahes suurlinnas.
 
Reisijuht Diana Tamm.    Kuula saadet Ghanast      Vaata filmi Ghanast
 
 
Lühidalt:
 
Aeg: 21.11.-04.12.2018
Reisi kestvus: 14 päeva
Reisi tüüp: avastusretk
Hind: 2690.-

Raskustase:  
Majutus: kodumajutus, hotell
Toitlustus: kodumajutuse juures või kohalikud söögikohad
Transport: lennuk, minibuss
 
 
Reisi ajakava:

1.päev K 21.11. - Koguneme Tallinna lennujaamas kell 16:30 ja alustame teekonda Ghanasse. Ööbime Istanbulis.

2.päev N 22.11. - Saabume Ghana pealinna Accrasse kell 20:15, seame end hotellis sisse.

3.päev R 23.11. - Tutvume Accraga - külastame vana kaluriküla Jamestowni ja Accra käsitööturgu, vaatame ringi linnasüdames Osus, soovi korral Labadi ranna külastus.

4.päev L 24.11. - Hommikul lendame Tamalesse ja sõidame sealt Põhja-Ghanas asuvasse Kongo külla. Seame end sisse ja tutvume külaga.

5.päev P 25.11. - Erinevad tegevused Kongo külas - kooli külastus, õpime kohalike naiste juures korvipunumist, tutvume sheavõi valmistamisega ja elame sisse külaelu argipäeva.

6.päev E 26.11. - Külastame Tenzugi külavanemat, kellel on ligi 120 last, ja tema muljetavaldavat majapidamist, soovijad saavad ronida Tongo kaljudes asuvasse pühamusse. Ööseks sõidame Mole rahvusparki.

7.päev T 27.11. - Veedame päeva Mole rahvuspargis, kus on võimalik kohata erinevaid antiloobilisi, tüügassigu ja hea õnne korral ka metsikuid elevante.

8.päev K 28.11. - Larabanga mošee külastus, mis on Lääne-Aafrika üks vanimaid ning seejärel sõidame vanasse Ashanti kuningriigi pealinna Kumasisse, mis on täna kiirelt kasvav kaubanduslinn.

9.päev N 29.11. - Vaatame ringi Kumasis ja selle ümbruskonnas - tutvume kente kanga traditsiooniga Adanwomase külas ning sukeldume Lääne-Aafrika suurima turu rägastikku.

10.päev R 30.11. - Asume Kumasist teele Elmina suunas ning põikame Afoasi kakaofarmidesse - teeme jalutuskäigu istandustes ja tutvume Ghana suurima ekspordiartikli kasvatamisega. Ööbime rannakuurordis Elmina lähedal.

11.päev L 01.12. - Vihmametsa kaitseks loodud Kakumi rahvuspargi külastus, kus muuhulgas jalutame 30m kõrgustel rippsildadel puuvõrades. Elmina orjalinnus. Ööbime taas rannakuurordis Elmina lähedal.

12.päev P 02.12. - Vaba puhke/rannapäev.

13.päev E 03.12. - Sõidame tagasi Accrasse ja alustame koduteed kell 21:10.

14.päev T 04.12. - Saabumine Tallinna lennujaama kell 12:05. Reisi lõpp.
 
Reisiplaan võib muutuda lennuplaani muudatustest, ilmastikutingimustest, teeoludest, streikidest, reisist osavõtjate tervislikust seisundist ja muudest asjaoludest sõltuvalt.
 
Kohustuslik on vaktsineerimine kollapalaviku vastu, samuti eksisteerib malaariaoht. Enne reisi tuleb kindlasti konsulteerida spetsialistidega.
 
 
Reisi hind sisaldab:
Lennupileteid Tallinnast Acrasse ja tagasi
Siselendu Accrast Tamalasse
Vajalikku maismaatransporti
Kõiki ööbimisi
Eestikeelse reisisaatja teenust
Ekskursioonide hinda
Kõiki sissepääsupileteid

Reisi hind ei sisalda:

Toitlustust, kindlustust ja viisatasu
 
 
 
 
 
 
 
 
Sandberg Reisid   Weizenbergi 20B, Tallinn   Tel: +372 608 0869   Email: info@sandberg.ee